تبلیغات
گیرنده تلویزیون دیجیتال dvb-t - دریافت شیکه های تلویزیونی بر روی موبایل
وبلاگicon
درباره وبلاگ

موضوعات
آمار وبلاگ
  • بازدیدهای امروز :
  • بازدیدهای دیروز :
  • كل بازدیدها :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گیرنده تلویزیون دیجیتال مخصوص کامپیوتر و لپ تاپ
گیرنده تلویزیون دیجیتال

گیرنده تلویزیون دیجیتال dvb-t

برخی از مشخصات و امکانات گیرنده تلویزیون دیجیتال :
- دریافت 16 کانال تلویزیون داخلی و 11 شبکه رادیویی
- مشاهده شبکه های تلویریونی با کیفیت DVD به صورت دیجیتال
- امکان ضبط و آرشیو برنامه ها با فرمت mpeg
- تامین برق مورد نیاز از پورت usb، بدون نیاز به آداپتور خارجی
- امکان تهیه عکس از برنامه های در حال نمایش
- بزرگنمایی تصویر در هر نقطه و به میزان دلخواه
- اعمال افکت های دلخواه صدا بر روی برنامه های در حال پخش
- سایز کوچک و اتصال آسان از طریق پورت usb
- امکان تهیه لیست کانال های مورد علاقه
- دارای ریموت کنترل
- تبدیل آنتن هوایی برای دریافت تصاویر با کیفیت بهتر
- http://rasht.askiran.com/iconx/dotRed-blink.gif دارای 2 سال گارانتی تعویض http://rasht.askiran.com/iconx/dotRed-blink.gif

لیست کانال های تلویزیونی گیرنده دیجیتال :
کانال 1 - 2 - 3 - 4 - شبکه تهران - شبکه خبر - شبکه آموزش -شبکه قرآن – پرس تی وی – شبکه العالم -شبکه الکوثر - شبکه جام جم - شبکه مستند -شبکه آی فیلم - شبکه شما - شبکه نمایش

لیست کانال های رادیویی گیرنده دیجیتال :
رادیو ایران – پیام – جوان – معارف – فرهنگ – قرآن – سلامت – ورزش – تهران – تجارت

نکته 1: تعداد کانال های رادیوئی و تلویزیونی دریافتی توسط گیرنده های دیجیتال در هر شهر به تعداد کانال هایی که از طریق فرستنده ارسال می شود ، بستگی دارد.

نکته 2: شهرهایی که امکان دریافت سیگنال دیجیتال را دارند هر روز در حال افزایش هستند که می توانید توسط تماس با روابط عمومی صدا و سیمای استان خود از وجود سیگنال دیجیتال در شهر خود اطمینان حاصل فرمایید. با خرید این دستگاه جز اولین افرادی خواهید بود که از شبکه دیجیتال استفاده می کنید.

قیمت : 44,000 تومان

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید

از آنجا که زیر ساخت پخش ( Broadcasting ) هر روز بیشتر به سمت دیجیتال شدن پیش می رود و با رشد روزافزون تکنولوزی مخابرات ( Telecommunication ) روز به روز همگرایی بین این دو زمینه بیشتر می شود بخصوص برای سرویسهای مخابراتی نظیر ( VOD: Video on Demand ) و سرویسهای چند رسانه ای زنده (Multimedia) در واقع این همگرایی منجر به تعریف بسترهای جدید در هر دو زمینه Broadcasting ,Telecommunication گردیدکه ازجمله آنهااستفاده از ماهواره در کاربردهایی نظیر موبایل را می توان نام برد با عنوان DMB.

(DMB (Digital Mobile multimedia Broadcasting
از مدتها قبل پخش برنامه های رادیوئی دیجیتال Digital Audio Broadcasting)) DAB برای گیرنده های متحرک در استاندارد ( EUREKA-147 ) مطرح شده بود در دسامبر سال 2002 جمهوری کره طرح عملیاتی مبنی بر ارائه سرویسهای رادیوئی بر اساس استاندارد DAB، بعلاوه سرویسهای چند رسانه ای (multimedia)در باند VHF را با نام DMB-T(Terrestrial Digital mobile multimedia Broadcasting) معرفی نمود. در مارس 2005 چندین سرویس دهنده(T-DMB service provider) با نام های KBS,MBC , SBS , K-DMB , KT MMB , YTN DMB معرفی شدندو تااواسط سال 2005 توسط شرکت MIC کره به آنها اجازه پخش داده شد در نیمه دوم همان سال سرویس های تجاری به مردم شهر سئول عرضه گردید. این فن آوری دارای نوع ماهواره ای نیز می باشد با نام S-DMB(Satellite DMB) که به آن نیز خواهیم پرداخت. شکل 1ساختار کلی ( DMB-T ) را نشان می دهد:


به کمک این فنآوری امکان دریافت شبکه های تلویزیونی و رادیوئی و دیگر سیگنالهای موجود در محیط چند رسانه ای از جمله شبکه های دو طرفه و تعاملی برای گیرنده های متحرک نظیر موبایل وجود دارد.

CHARACTER OF T-DMB
-تطابق کامل بااستانداردDAB(EUREKA-147)(استاندارد پخش صدای دیجیتال).
-امکان دریافت سیگنال برای گیرنده های متحرک تا سرعت 200Kkm/s ماکزیمم.
VIDEO SERVICES :
a) تصویر با کیفیت VCD بر روی نمایش گر 5 -7 اینچ و رزولوشن 352*288 یا کمتر با 30 فریم در ثانیه.
b) صدای مربوط به تصویر با کیفیت CD و استریو.
c) دیتا شامل TEXT و GRAPHIC.

AUDIO SERVICES :
استریو با کیفیت CD ( DAB MUSICAM)

DATA SERVICES :
ترافیک ، هواشناسی ، بورس ، سر فصل خبرها ، EPG (Electronic Program Guide)،slide show ، interactive data
بیت ریت مالتی پلکس :
1Mb/s

ARCHITECTURE OF T-DMB :
مطابق جدول زیر :

درسیستمT-DMB کدینگ تصاویر ویدئویی براساس استاندارد H.264 ITU-T)(MPEG4 Part10 AVC :Adanced Video Coding )) می باشد.
در یک تست عملی مشخص شدکهAVC قابلیت ارائه تصویر با کیفیت VCD در حدود 384Kb/s را دارد.
کدینگ صدابراساس استاندارد (MPEG 4 –part3 ) ISO/IEC 14496-3  BSAC: Bit -Sliced - Arithmetic  )         )صورت میگیرد.درواقع BSAC قابلیت ارائه صدا با کیفیت FM با 64kb/s استریو و کیفیت CD 96kb/s استریو را دارد.
سرویسهای تعاملی و چند رسانه ای نیزبراساس استاندارد MPEG 4 –part1 ) ISO/IEC 14496-1 )می باشند.


Commercial services:-

از اول دسامبر 2005 سرویسهای تجاریT-DMB   در کره ارائه شد و چندین سرویس دهنده سرویسهای خود را بر روی باند  VHF ارسال نمودند.(شکل 2) 

 (شکلa- 3) باند فرکانسی مورد استفاده را نشان میدهد  وهمانطور که در  (شکلb-3) مشخص است 3 پخش کننده بر روی یک باند VHF در نظر گفته شده است.

 

 

 
Figure 3. Frequency assignment for T-DMB in Rep. of Korea

طبق آزمایش صورت گرفته, جهت پوشش دایرهای به شعاع km70 فرستندههای با قدرت kw 2 درشهر سئول مورد  نیاز می باشد برای مناطقی که پوشش مناسبی ندارند مثل قطارهای زیر زمینی تکرار کننده(gap filter )استفاده شده است. (شکل4)


Figure 4. T-DMB transmitter allocation in Rep. of Korea

هزینه راه اندازی این پروژه بالغ بر 5 میلیون دلار آمریکا بود.
از نیمه دوم 2006 سرویسهای مختلف دیگر نیز نظیر interactive data services راه اندازی میشود شکل-5.Figure 5. T-DMB service roadmap in Rep. of Korea
جدول شکل 6 نمونه ای از سرویسهای  دیتا را که در دنیای تجارت آینده  مهم است نشان میدهد. 
بسته به قابل دسترس بودن فرکانس انتظار میرود که از سال 2010   سرویسهای national wide  نیز در کره راه اندازی شود.
دراروپا CELTIC پروژه اروپایی“MI FRIEND”را برای راه اندازی سرویسهای رادیویی و تلویزیونی مطابق با استاندارد  T-DMB برای جام جهانی 2006 آلمان شروع کرده است .

DMB LANCHES IN EUROPE:
   
پخش سرویسهای تلویزیونی برای ریسیور های متحرک در اروپا نیز شروع شده است و در برخی از کشورهای اروپای غربی طرحهای پایلوت برای ایجاد این سرویسهای مطابق با دو استاندارد   DMB, DVB-H درحال انجام است در دو کشور ایتالیا و آلمان سرویسهایی در این زمینه ایجاد شده و انتظار میرود تاپایان سال 2006 در انگلستان و فنلاند نیز   فعالیتهایی در این زمینه  انجام شود.
       
T-DMB & DVB-H IN GERMANY:  
آلمان را میتوان به عنوان یکی ازاولین  کشورهای اروپایی پیشتاز در زمینه سرویسهای تلویزیونی موبایل دانست.
کره جنوبی استاندارد DMB-T را  در سال2004 با استناد به استانداردDAB(digital audio broadcasting)   تعریف کرد وپس ازبه نمایش گذاشتن آن در سال 2005در نمایشگاه Cebit درآلمان (با 3 کانال تلویزیونی که محل سالن کنفرانس و تمامی نواحی شهر هانور را پوشش میداد ), این فناوری بیش از پیش در آلمان رشد پیدا کرد.
لذاپیش از شروع جام جهانی در آلمان4 کمپانی  به نامهای:
     Anixe TV GmbH & Co. KGو walk'n watch Gesellschaft für mobiles Fernsehen mbH
Deutschland GmbH,  MFD Mobiles Fernsehen  و western Start GmbH
بطور آزمایشی سرویسهای تلویزیونی موبایل مطابق بااستاندارد DMB را در ایالت Baden-Württemberg در آلمان راه اندازی نمودند , در مرحله اول این طرح باانتخاب یک
 Platform Operator ' ' و با همکاری کمپانی های تلفن موبایل کشور 4 کانال تلویزیونی موبایل و2 کانال رادیویی در سال 2006 راه اندازی خواهد شد.

دردیگر ایالتهای آلمان نیز چنین طرحهای آزمایشی از طریق آژانس ارتباطی هر  ایالت انجام خواهد شد تا پس از بررسی
نتایج یک Platform Operator ' ' انتخاب شود.

,Watcha TV شامل سرویسهای  تلویزیونی موبایل  مطابق استاندارد T-DMB در 31 می 2006 توسط
 MDF(Mobiles  Fernsehen  Deutschland) در اکثر  شهر های بزرگ آلمان راه اندازی شد ,با رشد این فناوری   انتظار میرود که تا سال  2007 قریب به 61.8 میلیون نفر  امکان دسترسی به چنین سرویسهایی را داشته باشند.

 این سرویسها ,4 سرویس تلویزیونی با نامهای  ZDF, N24, Pro7/SAT1, MTVو چندین سرویس رادیویی شامل سرویس رادیویی تصویری  Big FM 2را ارائه مینمود که سرویس ZDF بصورت رایگان و بقیه سرویسهای تلویزیونی با قیمت ماهیانه بین  9.95 تا 14.95 یورو ارائه میشدند , ریسیورهای لازم برای دریافت این سرویسها توسط دو کمپانی LG , Samsung ساخته شده  بود.

DMB همواره با استاندارد DVB-H(Digital Video Broadcasting-Handheld) که در اواخر سال 2004 توسط اروپاییها به اثبات رسید, در تقابل بوده است.

در اوایل ژوئن 2006,  4 اپراتور TELECOM  با نامهای E-Plus , O2, T-Mobile, Vodafone  طرح آزمایشیDVB-H  را در شمال آلمان ارائه نمودند که انتظار میرود پیشرو در ارائه سرویسهای DVB-H در سال 2007 باشند.
با شروع جام جهانی 2006 در آلمان طرح آزمایشی در شهرهای برلین , هامبورگ و هانور تا 31 آگوست 2006 ودر
مونیخ تا 31 ژولای ارائه میشود و بینندگان میتوانند به 14 سرویس تلویزیونی و 6 سرویس رادیویی از طریق  ریسیورهای BenQ,Motorola,Nokia, Sagem, Samsung دسترسی پیدا کنند.

  Debitalتنها  اپراتور  Telecom است که  سرویسهای مطابق با استاندارد  DMB-Tارائه میدهد بقیه اپراتورهای       Telecom  ترجیح میدهند که  سرویسهای  DVB-H  را ساپورت کنند.


2)S-DMB(SATELLITE –DMB):
       
     نوع ماهوارهای این فن آوری مفهوم جدیدی برای سرویسهای چند رسانه ای متحرک multimedia mobile broadcasting))ارائه میدهد که در واقع این نوع سرویسها تلفیق موفقی از سرویسهای پخش و مخابراتی (تلفنی و دیتا) مبباشد.
اولین ماهواره جهت ارائه سرویسهایDMB در ماه می سال2004 با نام HANBYUL پرتاب شد و از اول سال 2005 اقدام به ارائه سرویس نمود.لازم به ذکر است که از نظر باند پایه , نوع ماهوارهای این فن آوری  فرقی با مدل زمینی آن ندارد و کلیه خدمات ذکر شده دراین نوع سرویسها نیز قابل ارائه است.

شکل زیر ساختار کلی فن آوری S-DMB را نشان میدهد:

خواص این فن آوری عبارت است از :

•    امکان دریافت شبکه های رادیویی و تلویزیونی و دیگر سیگنالهای ممکن در محیط چند رسانه ای در هر مکان و در هر زمان.
•    امکان دریافت این سرویسها بوسیله موبایل یا ریسیورهای متحرک دیگر نظیر ریسیورهای مورد استفاده در قطارها , اتومبیل و...
•    امکان دسترسی به خدمات مختلف سرویس اینترنت , wirelessسرویسهای تلفنی ,داده و...طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها:موبایل تی وی، دریافت تلویزیون بر روی موبایل، تلویزیون موبایل، دریافت تلویزیون بر روی تافن همراه، دریافت تلویزیون بر روی گوشی، شبکه های تلویزیونی و رادیوئی، استاندارد پخش صدای دیجیتال، VIDEO SERVICES، هزینه راه اندازی تلویزیون دیجیتال، تلویزیون دیجیتال، DMB LANCHES IN EUROPE، DMB، DVB-H، سرویس های تلویزیونی موبایل، S-DMB، شبکه های موجود در تلویزیون دیجیتال،
ارسال توسط admin | تاریخ : جمعه 2 دی 1390 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر