تبلیغات
گیرنده تلویزیون دیجیتال dvb-t - باند پهن در سال 2009 پیشگام است (قسمت اول)
وبلاگicon
درباره وبلاگ

موضوعات
آمار وبلاگ
  • بازدیدهای امروز :
  • بازدیدهای دیروز :
  • كل بازدیدها :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گیرنده تلویزیون دیجیتال مخصوص کامپیوتر و لپ تاپ
گیرنده تلویزیون دیجیتال

گیرنده تلویزیون دیجیتال dvb-t

برخی از مشخصات و امکانات گیرنده تلویزیون دیجیتال :
- دریافت 16 کانال تلویزیون داخلی و 11 شبکه رادیویی
- مشاهده شبکه های تلویریونی با کیفیت DVD به صورت دیجیتال
- امکان ضبط و آرشیو برنامه ها با فرمت mpeg
- تامین برق مورد نیاز از پورت usb، بدون نیاز به آداپتور خارجی
- امکان تهیه عکس از برنامه های در حال نمایش
- بزرگنمایی تصویر در هر نقطه و به میزان دلخواه
- اعمال افکت های دلخواه صدا بر روی برنامه های در حال پخش
- سایز کوچک و اتصال آسان از طریق پورت usb
- امکان تهیه لیست کانال های مورد علاقه
- دارای ریموت کنترل
- تبدیل آنتن هوایی برای دریافت تصاویر با کیفیت بهتر
- http://rasht.askiran.com/iconx/dotRed-blink.gif دارای 2 سال گارانتی تعویض http://rasht.askiran.com/iconx/dotRed-blink.gif

لیست کانال های تلویزیونی گیرنده دیجیتال :
کانال 1 - 2 - 3 - 4 - شبکه تهران - شبکه خبر - شبکه آموزش -شبکه قرآن – پرس تی وی – شبکه العالم -شبکه الکوثر - شبکه جام جم - شبکه مستند -شبکه آی فیلم - شبکه شما - شبکه نمایش

لیست کانال های رادیویی گیرنده دیجیتال :
رادیو ایران – پیام – جوان – معارف – فرهنگ – قرآن – سلامت – ورزش – تهران – تجارت

نکته 1: تعداد کانال های رادیوئی و تلویزیونی دریافتی توسط گیرنده های دیجیتال در هر شهر به تعداد کانال هایی که از طریق فرستنده ارسال می شود ، بستگی دارد.

نکته 2: شهرهایی که امکان دریافت سیگنال دیجیتال را دارند هر روز در حال افزایش هستند که می توانید توسط تماس با روابط عمومی صدا و سیمای استان خود از وجود سیگنال دیجیتال در شهر خود اطمینان حاصل فرمایید. با خرید این دستگاه جز اولین افرادی خواهید بود که از شبکه دیجیتال استفاده می کنید.

قیمت : 44,000 تومان

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید

اوباما رئیس جمهور آمریکا در17 فوریه سال 2009 مصوبه ترمیم و سرمایه گذاری مجدد در آمریکا را امضا و به عنوان قانون ابلاغ کرد. طبق این قانون 2/7 میلیارد دلار در قالب کمک مالی یا وام برای گسترش دسترسی باند پهن بیسیم به بخشهای روستایی کشور آمریکا تخصیص یافته است  که تاکنون این خدمات را دریافت نکرده و یا اینکه به حد کافی خدمات به آنها ارائه نشده است. اداره کشاورزی ، خدمات روستایی و اداره بازرگانی، اداره ملی اطلاعات و ارتباطات راه دور این بودجه را بین دریافت کننده گانی که بطور رقابتی انتخاب شده اند توزیع خواهند کرد. این گزارش ویژه نگاهی به برنامه باندپهن  ، تاثیر بالقوه آن بر  صنعت مایکروویو و بطور کلی در  اقتصاد آمریکا  نگاهی خواهد داشت.
تاثیر اقتصادی باندپهن
در جولای سال 2007 موسسه بروکین  گزارشی در مورد سیاست اقتصادی با نام " تاثیرات اجرای باندپهن  در محصول و اشتغال:  تحلیل بین بخشی از داده ها ی آمریکا" منتشر کرد که با جزئیات نشان  می داد چگونه دسترسی به اینترنت پرسرعت و زیرساختهای آن در اقتصاد جهانی اطلاعات یک امر اساسی شده است. در ابتدای دهه ، فقط جهار میلیون خط باند پهن در آمریکا وجود داشت که از هر 30 خانه به یک خانه  اجازه می داد تا سرعت دانلود 200Kbps یا بالاتتر داشته باشند. شش سال بعد تعداد به بیش از 5/53 میلیون (49 میلیون مسکن) افزایش یافت. مطالعه ای که در آوریل 2009 توسط مرکز مطالعات اینترنت پاو و پروژه زندگی آمریکایی انجام شد نشان داد که 63 درصد از بزرگسالان آمریکایی در منزل دسترسی باند پهن دارند که نسبت به سال قبل از آن 15 درصد بیشتر بود. با همبسته کردن  دسترسی باند پهن به رشد اقتصادی این گزارش یادآوری می کند که " با هر یک درصد رشد  نفوذ باند پهن د ر کشور ، اشتغال رشدی سالانه  حدود 2/0 تا 3/0 درصد داشته است. برای کل بخشهای اقتصادی خصوصی غیر کشاورزی در آمریکا ، رشد حدود 300000 شغل را نشان می دهد." فناوری اطلاعات و کامپیوتر  از سال 1995 تا 2000 در بهره وری به میزان 59 درصد نقش داشته  و از سال 2000 تا 2005 این میزان 33 درصد می باشد.نمونه ای از 21 کشور با اقتصاد بازار آزاد نشان داد که بین سالهای 1970 تا 1990 حدود یک سوم رشد سرانه تولید ناخالص ملی (59/0 تا 96/1 درصد نرخ رشد سالانه) می تواند قابل اسناد به  سرمایه گذاری در زیرساختهای مخابراتی باشد.در ابتدای این دهه بیش از 2000 شرکت آمریکایی در تمتم بخشهای اقتصادی  تائید کردند که راه حل های کسب و کار اینترنتی به  سود خالص تقریباٌ 600 میلیارد دلار افزوده و انتظار می رود که در مجموع 43/0 نقطه درصدی به رشد بهره وری آمریکا در سا 2011 بیافزاید.
در ژانویه بنیاد فناوری اطلاعات و نوآوری در واشنگتن  گزارشی به نام " مسیر دیجیتال برای ترمیم: برنامه محرک برای ایجاد  اشتغال، تقویت بهره وری و نوسازی آمریکا" منتشر کرد و تخمین زد که  30 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساختهای شبکه IT آمریکا در سال 2009 می تواند تقریبا 949000 شغل د رآمریکا ایجاد کند. با نگاه خاص به شبکه های  باند پهن این گزارش تخمین می زند که یک بسته محرک با پشتیبانی 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری در  یک سال  بطور تخمینی در آمریکا  منجر به 498000 شغل جدید یا ابقا شده در سال خواهد شد.
رده بندی جهانی آمریکا در باند پهن
مطالعات زیاد به دسترسی باند پهن ازدید رقابت جهانی  نظر داشته اند. بنا بر گزارشی که توسط تحلیلهای استراتژیک تهیه شده است، در مقایسه با 95 درصد در کره جنوبی، 60 درصد خانوارهای آمریکایی در سال 2008 به اینترنت باند پهن دسترسی داشته اند. (جدول 1 را ببینید). آمریکا رتبه 20 را دارد و احتمالا در سال آینده به رتبه 23 جهانی تنزل پیدا خواهد کرد. سرعت دانلود متوسط در آمریکا در حال حاضر 97/1 مگا بیت بر ثانیه است. برای مقایسه در ژاپن 61 مگابیت بر ثانیه ، کره جنوبی بطور متوسط 45 مگابیت ، فرانسه 17 و کانادا 7 مگابیت بر ثانیه می باشند.
سرعت اینترنت تاثر مستقیم بر بهره وری دارد. دانلود یک فایل 10 مگابایتی با سرعت اتصال 5 مگابیت بر ثانیه (حدود دو برابر سرعت  متوسط در آمریکا) تقریبا 15 ثانیه طول می کشد.  زمان دانلود برای اتصال با سرعتهای ابتدایی 454 کیلو بیت بر ثانیه که در نواحی زیادی از آمریکا وجود دارد تقریبا دو دقیقه و نیم است. سرعتهای فوق سریع که برای پشتیبانی کاربردهای بحرانی مانند پزشکی از راه دور استفاده می شوند مستقیما به ظرفیت شبکه گره خورده اند ، که بر زیرساخت و صنعت مایکرویو  دسترسی بیسیم و بک هال تکیه می کند.
 

در حال حاضر کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) سرعت 200 کیلو بیت بر ثانیه را به عنوان سرعت بالا تعریف می کند،معیاری که بیش از 12 سال پیش پذیرفته شد، هنگامی که سرویسهای اتصال تلفنی رایج بود . هم اینک خدمات روستایی و اداره ملی اطلاعات و ارتباطات راه دور از خانوارها طرفداری می کنندد زیرا" از کارشناسان  FCC را وادار می کنند که استاندارد های ایجاد شده را بکار گیرند، استفاده از بسیاری از کاربردهای رایج باند پهن را تسهیل می کنند (مانند مرور وب ، VoIP و ویدئوی یکطرفه)، ملاحظاتی را برای راه حل های مقرون بصرفه برای نواحی دور از دسترس تصویب می کنند و نسبت به گزینه های فناوری بیطرف هستند ( زیرا تمام فناوریهای عمده بیسیم و با سیم را در بر می گیرند.)

آوریل گذشته FCC اقداماتی را آغاز کرد که می توانست سرعتهای دسترسی باند پهن را مجددا تعریف کند و برنامه هایی برای مطالعه ماهیت رقابتی صنعت  بیسیم آمریکا و نحوه ترغیب به نوآوریها و سرمایه گذاریهای آتی را آغاز کرد. در آگوست تنظیم مقررات مخابراتی آمریکا اعلام کرد بدنبال یافتن تعبیر عمومی از چگونگی تعریف باند پهن  هستند بطوریکه طبق این تعریف  پیش نویس یک برنامه باند پهن ملی تهیه شود که در اواسط فوریه  بریا طرح در کنگره ثبت شود.
در مارس موسسه آمریکای جدید چند پبیشنهاد سیاستگذاری برای ترغیب پیاده سازی بیشتر در نواحی روستایی توصیه کرد. این موسسه پیاده سازی طرحهای بیسیم از طریق افزایش دسترسی به طیف فرکانسی بوسیله هزاران ISP بیسیم محلی (WISP) را ترغیب می کند. مطالعات اخیر در زمینه اشغال طیف فرکانسی توسط شرکت "طیف مشترک" که با کمک مالی موسسه ملی علوم  انجام شد باندهای بزرگ اشغال نشده طیف فرکانسی را بخصوص در نواحی روستایی آشکار کرد. به همین دلیل ، موسسه آمریکای جدید یک رویکرد ترکیبی برای دسترسی در نواحی روستایی توصیه کرده است که برای بهره برداری  از  طیف فرکانسی کمتر استفاده شده از فناوریهای  و منابع متفاوتی سود می برد. این موسسه همچنین تهیه نقشه طیف فرکانسی عمومی  بر اساس داده های محلی را برای محاسبه کاملتر و شفافتر فرکانس در دسترس توصیه می کند.
یک پیشنهاد عظیم دیگر دعوت به افزایش دسترسی به زیرساختهای  پر سرعت با دسترسی باز و عمده فروشی Midle-mile می کند. Midle-mile به عنوان زیرساختهای باند پهنی که بطور عمده خدمات را برای کاربر نهایی فراهم نمی کنند ، اما شامل انتقال درون یک دفتر کار ، بک هال ، اتصال اینترنت یا دسترسی ویژه می باشد تعریف شده است.
اتصال شبکه های last-mile (خدمات به کاربر نهایی) به بک بون اینترنت یک مانع بزرگ برای اپراتورهاست.  یک ISP روستایی بطور عمومی91 مایل از اتصال اولیه بک بون فاصله دارد. پیشنهاد موسسه آمریکای جدید طرفدار نصب فیبر تاریک یا ظرفیت اضافی همراه با ساخت جاده های جدید یا تعمیر جاده هاست.
در ضمن شرکت هریس استارتکس از یک راه حل بیسیم برای مشکل بک هال پشتیبانی میکند. طبق این راه حل هزینه ارسال برای هر بیت  تقریبا 40 تا 50 درصد کمتر از هزینه فیبر است( طبق تحقیقات ABI). طبق گزارش هریس استارتکس ، هزینه اجرا برای لینکهای بیسیم ثابت که بطور کامل نصب شده اند (شامل مایکرویو) حدود 50 هزار دلار به ازای هر 100 مگابیت بر ثانیه است در مقابل
هزینه فیبر در هر مایل 200 تا 800 هزار دلار می بشد.
 
 ترجمه: مهدی صدقی


طبقه بندی: مقالات،
ارسال توسط admin | تاریخ : جمعه 16 دی 1390 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر